Державний архів Сумської області

Офіційний вебсайт органу виконавчої влади України

Людям із порушенням зору

EnglishUkrainian

Контакти
Карта, спосіб добирання, графік роботи, телефони, e-mail, вебсайт

Громадянам

Документи on-line

Інформаційна діяльність

Про нас

Архівні установи

Державний архів Сумської області

Офіційний веб-портал органу виконавчої влади України

    З 12 по 16 червня 2023 року в м. Будапешт (Угорщина) архівіст І категорії відділу інформації та використання документів Державного архіву Сумської області Костенко Вікторія разом з колегами з інших архівів та Укрдержархіву пройшла навчання в архівній літній школі (Archival Summer School for Ukraine). Освітні заходи були організовані за сприяння Державної архівної служби України та Музею-Архіву Голта (Канада) та відбулися на базі архівної установи Vera and Donald Blinken Open Society Archives (Архів відкритого суспільства Віри та Дональда Блінкенів).
   Під час навчання українські архівісти ознайомилися з роботою та відвідали сховище Blinken OSA Archivum, прослухали низку лекцій від організаторів літньої школи Андрія Черневича (Galt Museum&Archives) та Марини Чернявської (University of Alberta, Canada), запрошених лекторів Сьорен Біртч Крістенсен (Aarhus Stadsarkiv, Denmark), Ірини Глік (Free Library of Philadelphia, USA) та співробітників Blinken OSA Archivum. Під час виступів та круглих столів були обговорені питання довідкових послуг, оцифрування, створення та збереження електронних документів тощо. Також учасники школи в рамках дослідницького завдання мали змогу застосувати отримані знання на практиці та попрацювати з документами, які знаходяться на зберіганні в Blinken OSA Archivum. Заходи проводилися англійською мовою, тому визначним фактором у відборі учасників школи було знання мови.
    Висловлюємо щиру подяку організаторам програми, лекторам та співробітникам Blinken OSA Archivum за організацію проєкту, змістовні лекції та можливість українським архівістам отримати нові знання та навички.