Головна
Акція «За чисте довкілля»
22.04.2019
  19 квітня 2019 року в рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Державного архіву Сумської області взяли участь у благоустрої території Курського проспекту. Були ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища та очищені від сміття узбіччя дороги від повороту ПАТ «Центроліт» до в'їздної стели.
 
Перевіряння стану архівної справи та діловодства
09.04.2019
05 квітня 2019 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. проведено комплексну перевірку стану діловодства та архіву в Управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації. У ході перевіряння особі, відповідальній за діловодство і архівну справу, надано методичну допомогу.
 
Комплексна перевірка стану діловодства та архіву
04.04.2019
02 квітня 2019 року головним спеціалістом відділу формування НАФ та діловодства Пєшковою Т.О. проведено комплексну перевірку стану діловодства та архіву в Департаменті житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сумської обласної державної адміністрації. У ході перевірки особі, відповідальній за ведення діловодства та архіву, надано консультативно-методичну допомогу.
 
Розширене засідання колегії Державного архіву Сумської області
27.03.2019
      27 березня 2019 року в Державному архіві Сумської області відбулося розширене засідання колегії, присвячене підсумкам роботи архівних установ області у 2018 році та їх завданням на 2019 рік. У засіданні взяли участь члени колегії Держархіву області, начальники архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад, керівники трудових архівів.
    З доповіддю виступив директор Держархіву області Олійник Ю.О. До обговорення звіту долучилися начальники структурних підрозділів Державного архіву Сумської області. Були розглянуті питання: про організацію роботи архівних установ в умовах адміністративно-територіальної реформи, нове в архівній справі та діловодстві, забезпечення умов для приймання і зберігання виборчої документації, використання архівних документів при підготовці виставок, публікацій до знаменних і пам’ятних дат 2019 року. Досвідом роботи поділилися начальники архівних відділів Глухівської районної державної адміністрації Пуцко І.В., Сумської міської ради Курилко С.О., головний спеціаліст архівного відділу Путивльської райдержадміністрації Салій Г.М.
 
До уваги користувачів читального залу
25.03.2019
 У зв’язку з проведенням розширеного засідання колегії Державного архіву Сумської області 27 березня 2019 року читальний зал корпусу № 1 (вул. Садова, 49) не працюватиме.
 
Засідання ЕПК Державного архіву Сумської області
22.03.2019
22 березня 2019 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області з порядком денним: внесення змін до списків № 1 – джерел формування Національного архівного фонду; розгляд та схвалення описів справ; розгляд та погодження номенклатур справ, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, інструкцій з діловодства. На засіданні ЕПК також були розглянуті та погоджені номенклатури справ Окружних виборчих комісій територіальних виборчих округів № 157, 158, 159, 160, 161, 162.
 
Перевірка стану архівної справи та діловодства
22.03.2019
21 березня 2019 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. проведене комплексне перевіряння служби діловодства, експертної комісії та архівного підрозділу Сумської обласної організації профспілки працівників зв'язку ПАТ «Укрпошта».
 
Тематична перевірка установи
19.03.2019
19 березня 2019 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. було проведено тематичну перевірку якості проведення науково-технічної обробки документів у Сумській обласній організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості. У ході проведення перевірки особі, відповідальній за ведення діловодства та архіву, надано консультативно-методичну допомогу.
 
Он-лайн виставка до 80-річчя з дня проголошення Карпатської України
15.03.2019
 14 березня 2019 року на сайті архіву у рубриці «Виставки» відкрита документальна виставка до 80-річчя з дня проголошення Карпатської України. В експозиції представлені документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного історичного архіву України м. Львів, Державного архіву Закарпатської області, які розповідають про історію української незалежної держави – Карпатської України.
 
Тематична зустріч
13.03.2019
  13 березня 2019 року у читальному залі архіву відбулася тематична зустріч з викладачем Сумського державного університету кандидатом історичних наук Власенком Валерієм Миколайовичем на тему «Василь Филонович на захисті Карпатської України» (за матеріалами зарубіжних архівів). У зустрічі взяли участь студенти юридичного факультету Сумського державного університету та архівісти. Увазі присутніх були представлені друковані видання Власенка В.М. про одного з керівників військових підрозділів Карпатської України полковника Филоновича В.З. та метричний запис про народження Филоновича, який зберігається в Державному архіві Сумської області.
 
Про нас
Історія архіву
Нормативна база
Структура
Дорадчі органи
Склад та характеристика фондів
Науково-дов. апарат
Науково-дов. бібліотека
Довідкова література
Архівні установи області
Спілка архівістів України
Міжнародна діяльність
Розсекречення
Наші видання
Петровські читання
Архівні установи Сумської області
Розсекречені документи періоду нацистської окупації Сумської області 1941-1943 років
Українська революція 1917-1920 рр. в листівках та газетах
Голодомор 1932 - 1933 років на Сумщині
Репресії проти церкви на Сумщині (1918-1988 рр.)
Книга Пам’яті Сумської області
Сумський історико - архівний журнал
Причина смерті: українець
Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині
Останні коментарі
Репресії проти церкви на ...
Дякую що видали такі цікаві книги, я ознайомився з ними. Ще раз дякую. Дай Боже Вам всим всього само...
23.12.18
Детальнiше...

До Міжнародного дня пам'я...
Я провожу исследование для тесиса и статьи, которые я планирую записать в течение прошлого года на м...
14.06.18
Детальнiше...

Фотолітопис
37.jpg