Головна
Зібрати і зберегти Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.03.2015
       11 березня 2015 року в Сумському обласному прес-клубі відбулася прес-конференція на тему: «Збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів про Революцію гідності та війну на сході України». Із журналістами спілкувалися громадський активіст, волонтер Андрій Букін, учасник антитерористичної операції Олександр Бойко, заступник Сумського міського голови, учасник Революції гідності Іван Бортнік та директор Державного архіву Сумської області Юрій Олійник.
    Директор Держархіву області у своєму виступі зазначив, що кінець 2013 - початок 2014 року в історії України виявився поворотним етапом у становленні нашої державності, в розвитку національної самосвідомості, солідарності.
     Події, які стали наступними за Революцією гідності, - окупація Криму Росією та війна на cході України, дали нам не тільки приклади героїзму й самопожертви українських солдатів, але й виявили низку проблем нашого суспільства, обернулися смертю й каліцтвами тисяч наших героїв, принесли горе й страждання багатьом українським родинам.
    У силу певних, переважно суб’єктивних, причин збирання документів цієї, ще «живої», історії тільки починається. Тому Державний архів Сумської області звертається до всіх громадян, установ, організацій (особливо учасників Революції гідності, АТО, волонтерів, архівістів, музейних працівників, журналістів, колекціонерів) з проханням поділитися документами (текстовими чи аудіовізуальними, на паперових чи цифрових носіях), які складуть основу нового фонду в ДАСО.
    Документування нашого героїчного і, водночас, драматичного сьогодення важливе тим, що вся інформація буде надійно збережена, описана і використана. Ці матеріали набудуть статусу документів Національного архівного фонду, а, отже, на них можна буде опиратися в історичних дослідженнях, освітній роботі й патріотичному вихованні молоді,  у вирішенні різних правових питань, наприклад: для підтвердження свого перебування в зоні АТО, збирання фактів злочинів проти людяності для національних і міжнародних судів, в інших життєво важливих питаннях.
    Передбачається повне оцифровування цих документів та виставлення на сайті архіву (www.daso.sumy.ua) як таких, що мають пріоритетне значення для суспільства, для формування сучасної української ідентичності.
    Адреса Держархіву області: вул. Садова, 49 (корп. 1), вул. Горького, 21/1 (корп. 2), м. Суми, 40030
Тел. (0542) 22-07-90, 77-08-31
Факс. (0542) 61-94-09
E-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
Останє оновлення ( 31.07.2016 )
 
< Попередня   Наступна >