Головна arrow Друга світова війна 1939-1945 років
Друга світова війна 1939-1945 років
Презентація виставки до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом Надрукувати Надіслати електронною поштою
27.05.2015
  07 травня 2015 року у читальному залі Державного архіву Сумської області відбулася презентація виставки до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі (у форматі Power Point). Зі вступним словом виступив директор ДАСО Олійник Ю.О. Головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Клюєва О.О. презентувала присутнім документи періоду тимчасової німецької окупації Сумської області 1941-1943 років, про партизанський та підпільний рухи, листи громадян, які були примусово вивезені на роботу до Німеччини, спогади ветеранів війни, документи Сумської обласної надзвичайної державної комісії по встановленню злодіянь загарбників та заподіяних ними збитків громадянам, державним підприємствам, колгоспам, громадським організаціям, а також фотографії. У заході взяли участь представники громадськості, науковці, ЗМІ. Електронну версію презентації розміщено на веб-сайті Держархіву у рубриці «Презентаційні матеріали».
 
Виставка «Звільнена в боях та праці» Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.10.2014
 До 70-річчя визволення України від нацистських загарбників 24 жовтня 2014 року у читальному залі архіву розгорнуто фотодокументальну виставку «Звільнена в боях та праці». До експозиції увійшли документи 1943-1944 років, що дають уявлення про Сумщину у перший рік після вигнання ворога з території області: постанови, доповідні записки, інформації органів влади про становище Сумської області на момент звільнення та хід відбудови об’єктів народного господарства. Статті у періодичній пресі ілюструють перебіг відновлення діяльності закладів культури та охорони здоров’я на Сумщині. Електронна версія виставки розміщена на сайті архіву в рубриках «Виставки» та «Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років».
 
Виставка до 69-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.05.2014
 7 травня 2014 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відбулося відкриття виставки документів, присвяченої 69-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Її основу склали документи періоду тимчасової нацистської окупації нашої області 1941-1943 років, що дають уявлення про життя мирного населення: агітаційні матеріали, розпорядження та накази окупаційної влади, листи остарбайтерів. Частина документів, представлених на виставці, свідчить про спротив нацистам, сприяння населення наближенню перемоги над ворогом. Це документи про збір коштів для Червоної Армії, діяльність підпільних та партизанських формувань. Уявлення про масштаби матеріальних та людських втрат дають фото та акти Обласної надзвичайної комісії з розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників на території Сумської області.
 
До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.05.2014
Інна Євгеніївна Гончарова,
Начальник відділу інформації та використання документів
Державного архіву Сумської області   
              

          «Цей день назавжди в пам’яті народній».


          Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року день - 9 травня оголошено днем всенародного торжества -  святом Перемоги.
          Перемога над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні була досягнута ціною величезних зусиль і жертв українського народу, який згуртувався у єдиний бойовий табір, щоб дати гідну відсіч ворогові. Тільки прямі матеріальні збитки народного господарства України склали 285 млрд. крб. Безповоротні людські втрати України - понад 6 млн. чоловік.
         
Детальніше...
 
Виставка до Дня партизанської слави Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.09.2013
 19 вересня 2013 року до Дня партизанської слави на сайті архіву у рубриці «Виставки» розміщено фотодокументальну виставку. Серед документів, що експонуються, накази по Путивльському партизанському загону, зведення з щоденників бойових дій партизанських формувань, документи німецьких окупаційних властей про боротьбу з партизанами, список та підсумки бойової діяльності партизанських загонів Сумщини, фотографії, що ілюструють бойові звершення та побут партизан.
 
До 70-ї річниці визволення Сумської області від фашистських загарбників Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.09.2013

 З 5 вересня 2013 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області в рубриці „Презентаційні матеріали” демонструється фотодокументальна виставка до 70-річчя визволення Сумської області від нацистських загарбників (у форматі Power Point), підготовлена працівниками ДАСО. Презентація складається з 6 розділів. Документи розділів „Адміністративно-територіальний устрій” та „Новий порядок” знайомлять з устроєм та порядками, запровадженими німцями на окупованій території Сумської області у 1941-1943 роках. У розділі „Раби ІІІ Рейху” документи розповідають про примусову працю українських громадян у Німеччині. Про втрати мирного населення та злодіяння німецько-фашистських загарбників і їх посібників йдеться у четвертому розділі. Про діяльність партизан і підпільників на окупованій території Сумщини свідчать документи п’ятого розділу. Шостий розділ розповідає про визволення Сумської області від окупантів, яке тривало з лютого по вересень 1943 року, та перші кроки налагодження мирного життя.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

Всього 7 - 12 з 25