Головна arrow Статті
Охорона та реставрація пам’ятників архітектури області Надрукувати Надіслати електронною поштою

Матеріали по охороні та реставрації пам’ятників архітектури Сумської області в фонді Головного управління архітектури Сумської області.   (1944-1979)

ImageЛюдмила Гричановська,
провідний спеціаліст Державного
архіву Сумської області

 Знати свою культуру, своє коріння необхідно. Цю мудрість, надіюсь, не потрібно доводити. Достатньо замітити, - і скоріше всього, буде вірно (хоча і не нове) – що без минулого немає майбутнього, немає розвитку, як окремої людини, так і всього суспільства. Все те що надбано народом, що збиралося, накопичувалося цілими століттями ми повинні берегти і пам’ятати, поєднувати духовні цінності накопичувані людством в процесі свого розвитку.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 5308

Детальніше...
 
Розвиток партизанського руху на Сумщині Надрукувати Надіслати електронною поштою
Огляд фондів Державного архіву Сумської області, документи яких відображають розвиток антифашистського підпілля і партизанського руху на Сумщині періоду Другої світової війни (1941-1943 рр.)
 
ImageЛ.М. Власенко, головний спеціаліст
відділу інформації та використання документів
Державного архіву Сумської області

22 червня 1941 року фашистська Німеччина напала на Радянський Союз. Почалася Велика Вітчизняна війна. Нацисти ставили ціль – захват території і багатств нашої країни, колонізацію і експлуатацію населення. До початку листопада 1941 року була окупована майже вся Україна. Територія Сумської області була включена в так звану військову зону, яка повністю знаходилась під владою нацистів. Треба було готуватись до тривалої і запеклої боротьби з нападниками на своїй землі. Складовою частиною її ставав всенародний опір загарбникам на окупованій території.

В кінці липня 1941 року Сумський обком КП(б)У провів нараду секретарів міськкомів і райкомів партії, голів міських і районних виконавчих комітетів Рад з питань організації підпілля і партизанських загонів. Було сформовано підпільний обком КП(б)У, три міськкоми і райкоми партії, а також обком і 8 райкомів ЛКСМУ.


Коментарів (1) | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 11623

Детальніше...
 
И.П.Клюшников - русский поэт Надрукувати Надіслати електронною поштою

 Документы Государственного архива Сумской области об И.П.Клюшникове - русском поэте

ImageЛ.А.Покидченко
Начальник відділу організації
та координації архівної справи,
заслужений працівник культури України

Возвращению имени И.П.Клюшникова из забытья очень много сделали журналист еженедельника «Панорама Сумщины», известный краевед Г.Т.Петров (майский номер газеты за 1992 год полностью посвящен Ивану Петровичу), а также единственный не только в Украине, но и на территории, как теперь говорят, бывшего СССР, исследователь творчества Клюшникова, кандидат филологических наук Е.Г.Ткаченко, благодаря усилиям которой издана первая книга стихов поэта «Сердце просится любить» (Сумы, 1993) и книга «Иван Клюшников. Судьба и творчество»(Лебедин, 1995).

Родовое имение Клюшниковых находилось в хуторе Криничном Сумского уезда - «досталось по отказу от Никифора Клюшникова»1 (отсюда различные названия хутора - Криничный, Никифоровка, Клюшников), им принадлежали 442 десятины земли, а также крестьяне «мужского пола 74 и женского 86 душ»2. Здесь 2 декабря 1811 г. в семье Петра Трофимовича и Прасковьи Васильевны Клюшниковых родился сын Иван. Его дед Трофим Клюшников служил подпрапорщиком в Сумском полку3, отец - был чиновником 5 класса, и в 1811 г. согласно «Табели о рангах» род Клюшниковых был занесен в Дворянскую Родословную Книгу.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 3319

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>

Всього 49 - 51 з 51