Головна arrow Статті
Відділу збереження, обліку та довідкового апарату - 35 років Надрукувати Надіслати електронною поштою

Відділу збереження, обліку та довідкового апарату – 35 років 

Росторгуєа О.М.
начальник відділу збереження, обліку та довідкового апарату

 

       Історія відділу збереження, обліку та довідкового апарату починається, як і історія Державного архіву Сумської області, з 1 листопада 1925 року, коли було організовано Сумський окружний архів. В штаті на той час було всього три працівники: завідуючий, інспектор і архіваріус. Основним завданням було виявлення архівів і архівних матеріалів та опис архівних фондів. Поділу на відділи не було. Функції поступово розширювалися. У ті часи основними видами робіт були: “концентрація та виявлення архівних матеріалів, виявлення і використання архівних матеріалів господарче – практичного значення , розробка та опис архівних фондів /описувалися “Главная контора фирмы Харитоненко”/, складання картотеки з обліку, відокремлення і утилізація непотрібних матеріалів, обслуговування установ, науково-дослідних організацій та населення”.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 3554

Детальніше...
 
ОРГАНИ ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ НА СУМЩИНІ ПІСЛЯ ЛЮТНЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917 РОКУ Надрукувати Надіслати електронною поштою

Органи охорони громадського порядку на Сумщині після Лютневої революції 1917 року

Іванущенко Г.М.
директор Державного архіву Сумської області

На початок 1917 року територія нашого краю перебувала у складі Харківської, Чернігівської, Полтавської та Курської губерній. Внаслідок революційних подій, які почалися в Петрограді у лютому 1917 року і закінчились падінням самодержавства 3 березня, по всій країні  розпочалося створення нових органів влади, підконтрольних Тимчасовому уряду.

5 березня 1917 року газета “Сумський вісник” повідомляла про відречення Миколи II, а вже 8 березня було надруковано Наказ начальника громадської охорони № 1 від 7.03.1917 р.: “Распоряженіемь временнаго Сумского Комитета я избрань начальникомь общественной охраны и всьхь вооруженныхъ силь г.Сумь и уезда, и 6 сего Марта вступиль в исправление обязанностей (…) вь интересахь поддержанія требования порядка и охраны граждань и ихъ имущества подь моимь личнымь наблюденіемь.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 5337

Детальніше...
 
Микола Данько. Життя на лезі ножа. Надрукувати Надіслати електронною поштою

Микола Данько.  Життя на лезі ножа.

Клюєва О. О.
Головний спеціаліст Державного архіву Сумської області

Є у кожного народу яскраві представники, особистості, через призму житття та творчості яких постає  історична доля цього народу, постає і його майбуття. Вустами таких людей, здається, говорить сама історія.

Земля Сумщини дала цілу плеяду синів та доньок -  мучеників та пророків, які стали уособленням історії українського народу. Серед них – Микола Михайлович Данько. Уродженець села Славгород Краснопільського району, він в дитинстві та юності пройшов звичайну для кожної радянської людини життєву школу: семирічка в рідному селі, військові будні під час Великої Вітчизняної війни (дійшов до Угорщини та Австрії), трудова діяльність на Львівщині у післявоєнний час, навчання у Львівському університеті. Здавалось, пролягав спокійний, рівний шлях. Але не судилося Миколі Михайловичу пливти за течією, насолоджуючись маленькими життєвими радощами. Доля готувала йому тернистий шлях. Його проводирем в житті стало перо поета, перо громадянина.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 3466

Детальніше...
 
Трудові архіви - вимога часу Надрукувати Надіслати електронною поштою

Трудові архіви - вимога часу

Геннадій Іванущенко
директор Державного архіву Сумської області

Гуманність кожного суспільства вимірюється його ставленням до найменш соціально захищених верств населення. Зрозуміло, що в кожній країні – це пенсіонери, люди, попередньою працею яких створювалися сьогоднішні блага.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 5651

Детальніше...
 
Дослідник шевченкової правди Надрукувати Надіслати електронною поштою

Дослідник шевченкової правди
(До 120-річчя з дня народження Павла Зайцева)

Геннадій Іванущенко
директор Державного архіву Сумської області

Науковими працями цієї людини користувалося багато видатних учених, письменників, діячів української культури. Його фундаментальні розвідки про Шевченка стали доброю базою для кількох серйозних видань та безлічі публікацій. Він є автором цілих томів наукових праць, досліджень-спогадів. Знаний у світових наукових колах, на жаль, він маловідомий на Батьківщині.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 5992

Детальніше...
 
«Україна для мене така велична, що я і вдруге не завагаюсь померти за неї» Надрукувати Надіслати електронною поштою

«Україна для мене така велична, що я і вдруге не завагаюсь померти за неї»

Чи стануть останні слова Семена Сапуна написом на пам`ятнику українським героям?

Геннадій Іванущенко
директор Державного архіву Сумської області.

Цікаву властивість має людська пам`ять. Чим більше лихоліть проносилось над нашою землею, тим виразніше, рельєфніше проступають з минулого імена і справи тих, чий подвиг залишився непоміченим сучасниками. Непоміченим, бо для одних те, що сталося в ніч на 20 лютого 1943 року було оповито незрозумілою завісою мовчання. Для інших – сама згадка була небезпечною, а один тільки натяк на особисте знайомство з загиблими міг коштувати свободи.

Втім, надамо слово свідку однієї з багатьох страт, які стались у нашому місті в роки німецької окупації.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 3531

Детальніше...
 
Сумський повіт в Українській революції 1917 – 1920 років Надрукувати Надіслати електронною поштою

Сумський повіт в Українській революції 1917 – 1920 років

(політико – правовий аспект)

Геннадій Іванущенко, директор
Державного архіву Сумської області

На початок 1917 року територія нашого краю перебувала у складі чотирьох російських губерній: Сумський повіт, до якого входив і нинішній Білопільський район, належав до Харківської губернії1.

Внаслідок революційних подій, які почалися в Петрограді у лютому 1917 року і закінчились падінням самодержавства 3 березня, по всій країні  розпочалося створення нових органів влади, підконтрольних Тимчасовому уряду. 5 березня 1917 року газета “Сумський вісник” повідомляла про відречення Миколи II, а вже 8 березня було надруковано Наказ начальника громадської охорони № 1 від 7.03.1917 р.: «Распоряженіемь временнаго Сумского Комитета я избрань начальникомь общественной охраны и всьхь вооруженныхъ силь г.Сумь и уезда, и 6 сего Марта вступиль в исправление обязанностей (…)
Начальникь общественной охраны полковникь Катасоновь2..»

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 8792

Детальніше...
 
Тарас Шевченко і Українська революція 1917-1920 років Надрукувати Надіслати електронною поштою

Тарас Шевченко і Українська революція 1917-1920 років

(за матеріалами Державного архіву Сумської області)

Геннадій Іванущенко,
директор Державного архіву Сумської області.

На цьому тижні ми святкуємо дві знаменні події, значення яких для розвитку і ствердження української справи важко переоцінити. Це 90-ліття початку Української революції 1917 року, створення Центральної Ради і шевченківські дні.

Пробуджена завдяки багаторічній просвітницькій роботі української інтелігенції та каталізована революційними подіями 1917 року воля народу до державного життя знаходила своє ідеологічне обґрунтування у творах великого Кобзаря.

Написати перший коментар | Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 5254

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>

Всього 25 - 32 з 53