Головна arrow Новини
Доля остарбайтерів у документах Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.10.2009
Державний архів Сумської області взяв участь у відкритті виставки документів "Тріщина через усе життя", яка  відкрилася 7 жовтня у Сумському обласному краєзнавчому музеї. З документами ДАСО, які висвітлюють долю остарбайтерів відвідувачів ознайомила головний спеціаліст відділу інформації та використання документів О.О. Клюєва.
 
Сумщина і сумчани в боротьбі за незалежність Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.08.2009
Круглий стіл з такою назвою для науковців області представників політичних партій і громадських організацій, засобів масової інформації провів Державний архів Сумської області. На початку засідання гості ознайомилися з виставкою архівних документів.
 
Міжнародна діяльність архіву Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.07.2009
Державний архів Сумської області отримав копії документів з військового архіву м. Фрайбурга (Німеччина). Вони стосуються періоду окупації. Це протокол наради в орсткомендатурі м. Суми з приводу руху опору української інтелігенції, зокрема відомості про арешт учасників підпілля ОУН-Б на Сумщині від 12 грудня 1942 р. Всі витрати, пов`язані з виготовленням копії документа взяла на себе спілка "Документаційний центр дослідження порохового заводу Лібенау - Штаєрберг". Досягнуто домовленостей щодо продовження співпраці двох установ.
 
Побачив світ новий випуск СІАЖ Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.12.2007
В літературній вітальні Сумського державного університету відбулася презентація 2-го та 3-го номерів Сумського історико-архівного журалу. Нове спільне наукове видання Державного архіву Сумської області та Сумського державного університету високо оцінене фахівцями: істориками та архівістами. Ознайомитись з повною електронною версією журналу можна буде згодом на сайті ДАСО.
 
Презентація нового видання ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.12.2007

26 грудня на сесії Сумської обласної ради презентовано перший том "Книги пам'яті Сумської області". Автор-упорядник О.С. Коваленко. Видання є результатом копіткої праці співробітників архіву. Фінансоване воно як переможець конкурсу проектів громадських організацій Сумщини. Саме завдяки цьому вдалося реалізувати даний доробок архівістів і книга побачила світ. У свій час до Державного архіву області поступило близько 84 тис. розсекречених кримінальних справ. З 2001 року розпочалася робота, щоби видати покажчик цих справ, розкрити долю окремих людей, обставини арешту, міру покарання і, що не менш вражаюче, долю рідних тієї людини, яка підлягала репресіям. Перший том видання "Книги пам'яті Сумської області" включає нарис з історії фондоутворювача "Віхи історії", нарис "Фальсифікатори", де знаходиться інформація про 1000 кримінальних справ та 1600 безневинно засуджених людей. Тут також розміщено анотований алфавітний покажчик "Під грифом "таємно", перелік особових документів, список репресованих релігійних діячів, ілюстрації (документи та фотографії), коментарі. Книга охоплює часові рамки з 1919 по 1951 роки.

 
Реєстр метричних книг Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.12.2007

Державним архівом області завершено роботу зі створення реєстру метричних книг

 
Пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.11.2007

- На вшанування жертв Голодомору 1932-33 років прочитані лекції для працівників апарату обласної державної адміністріції, курсів підвищення кваліфікації та інших установ співробітником ДАСО, заслуженим працівником культури України Л.А. Покидченко.

- На сайті ДАСО у розділі "Матеріали" розміщена виставка документів до 75-ліття Голодомору 1932-33 років.

- 23 листопада в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка архівних документів "Дзвони пам`яті".

- 23 листопада директор ДАСО взяв участь у прямому ефірі телекомпанії "Відікон", привяченому темі голодомору.

 
Розширене засідання ЕПК Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.11.2007
14 листопада відбулося розширене засідання експертно-перевірної комісії ДАСО за участю начальників архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад. Розглядалися актуальні питання роботи зі списками джерел формування Національного архівного фонду на території області. Засідання провів заступник директора ДАСО Ю.О. Олійник.
 
До 70-х роковин Великого терору Надрукувати Надіслати електронною поштою
30.10.2007
На виконання Указу Президента України № 250/2007 "Про заходи у зв`язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років" Державним архівом Сумської області підготовано наукові публікації для ЗМІ Сумської області. Завершується робота над алфавітним покажчиком позасудових кримінальних справ УСБУ в Сумській області, який увійде в Книгу пам`яті. Всього держархівом області заплановано випуск 7-ми томів цього покажчика
 
До 90-ї річниці УНР Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.10.2007
До 90-ї річниці Української Народної Республіки Державним архівом Сумської області підготовано до друку перший том збірника документів "Українське відродження на Сумщині 1917-1920".
 
Відкриття виставки Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.10.2007
19 жовтня в галереї мистецтв Української академії банківської справи відкрилася виставка документів "Родовід Давида Бурлюка" з фондів Державного архіву Сумської області.
 
Дострокове приймання документів Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.10.2007
На виконання доручення Секретарiату Президента України вiд 04.09.2007 № 03-02/348 Державним архiвом Сумської областi було здiйснено дострокове приймання документiв вiд районних та мiських вiддiлiв РАЦС.
На державне зберiгання по акту вiд 26.09.2007 було прийнято 715 справ (книг реєстрацiї актiв громадянського стану) за 1932-1933 роки.
 
<< Початок < Попередня 41 Наступна > Кінець >>