Головна arrow Новини
До 100-річчя Державного герба України Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.01.2019
 21 січня 2019 року директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у відкритті фотодокументальної виставки  «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», яка відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці. Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, охоплює період з часів Київської Русі до сьогодення. Поруч із зображеннями гербів різних часів є фото і двох жителів Сумщини – Василя Кричевського та Георгія Нарбута. «Василь Кричевський – автор затвердженого Верховною Радою герба, а Георгій Нарбут є одним із авторів герба, але його проект не був затверджений. Гетьманом Павлом Скоропадським була затверджена Державна печатка України саме авторства Нарбута», – зазначив у промові директор архіву Юрій Олійник.
 
Засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.01.2019
18 січня 2019 року відбулося перше засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області з порядком денним: обговорення звіту про роботу експертно-перевірної комісії за 2018 рік, ознайомлення з планом роботи експертно-перевірної комісії на 2019 рік, внесення змін до списків № 1 – джерел формування Національного архівного фонду, розгляд та схвалення описів справ, що надійшли в ЕПК, погодження номенклатур справ підвідомчих організацій, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію організацій.
 
Виставка до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.01.2019
 18 січня 2019 року до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР у читальному залі Держархіву Сумської області розгорнута фотодокументальна виставка. В експозиції представлені документи із фондів ДАСО, ЦДАВО України та ЦДКФФА ім. Г.С. Пшеничного, які розповідають про історію та діяльність Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, їх роль у процесі здобуття незалежності України.
 
Участь у засіданні круглого столу Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.01.2019
 11 січня 2019 року з нагоди 80-ї річниці утворення Сумської області директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у засіданні круглого столу «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини», яке відбулося за участю представників обласної та міської влади, науковців, громадських діячів у Сумському державному педагогічному університеті. У доповіді «Утворення Сумської області» директор ознайомив присутніх з документами із фондів держархіву про становлення та розбудову Сумщини.
 
До 80-ї річниці утворення Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.01.2019
     09 січня 2019 року на сайті Державного архіву Сумської області у рубриці «Виставки» презентована документальна виставка «Документи архівних фондів про утворення Сумської області». Представлені документи із фондів Державного архіву Сумської області та Центрального державного архіву громадських об’єднань України знайомлять з першими кроками становлення та розвитку Сумщини у 1939 році.
    У читальному залі архіву відкрита фотодокументальна виставка «Сторінки історії», присвячена 80-річчю утворення Сумської області (1939-2019 рр.). Документи та матеріали, що увійшли до експозиції виставки, висвітлюють історію Сумського краю і всебічно відображають економічний, суспільно-політичний, культурний розвиток регіону починаючи з 1939 року до сьогодення.
    З документами про створення Сумської області можна також ознайомитися на веб-сайті архіву у розділі «Презентаційні матеріали». 
 
З Новим роком та Різдвом Христовим! Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.12.2018
     Шановні колеги!

    Прийміть найщиріші вітання з прийдешніми святами – Новим роком та Різдвом Христовим!
    Новий рік - символ добра та надії. У святкову ніч кожен з нас згадує про минуле, думає про майбутнє та сподівається на краще. Бажаємо, щоб у 2019 році в житті кожного траплялися дива, а вдача завжди супроводжувала у справах. Нехай Божа благодать ніжним покривалом окутає землю, а мир, добро і любов завітають у кожну оселю!
 
З професійним святом! Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.12.2018
     Шановні колеги!

    Прийміть найщиріші вітання з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня працівників архівних установ!
   Архіви стоять на грані часів – минулого, сьогодення і майбутнього. Вони наповнені особливою атмосферою, в якій оживають самі значущі імена і події. На архівістів покладена надзвичайно важлива і почесна місія – виявлення та збереження зафіксованої в документах нашої історичної пам'яті. Нинішня складна суспільна життєдіяльність, зростаючий інтерес до свого минулого, пошук і спрага правди піднесли архівознавство на особливий рівень значимості та ваги.
    У переддень свята від усієї душі бажаємо вам творчих успіхів, щастя, благополуччя і всього самого доброго! Нехай труднощі, що зустрічаються на вашому шляху, будуть завжди легко переборні. Міцного здоров’я вам, душевного тепла та святкового настрою!
 
До Всеукраїнського тижня права Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.12.2018
  12 грудня 2018 року в рамках відзначення Всеукраїнського тижня права заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Андріянова Ю.М. провела для працівників Державного архіву Сумської області лекцію на тему «Система безоплатної правової допомоги – на захисті прав громадян». Присутні були ознайомлені з діяльністю системи безоплатної правової допомоги області та можливостями захисту порушених прав громадянина через суд.
 
Комплексна перевірка роботи служби діловодства апарату ОДА Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.12.2018
30 листопада 2018 року начальником та головним спеціалістом відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. і Пєшковою Т.О. проведена комплексна перевірка роботи служби діловодства, експертної комісії та архівного підрозділу апарату Сумської обласної державної адміністрації. У ході перевірки особам, відповідальним за діловодство і архівну справу, надано методичну та практичну допомогу.
 
Комплексна перевірка стану діловодства та архіву Надрукувати Надіслати електронною поштою
30.11.2018
26 листопада 2018 року головним спеціалістом відділу формування НАФ та діловодства Пєшковою Т.О. було проведено комплексну перевірку стану діловодства та архіву у комунальному закладі Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер».
 
Центр досліджень голодоморів поповнився архівними документами Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.11.2018
 У рамках історико-патріотичного проекту «Герої нації» 23 листопада 2018 року директором Державного архіву Сумської області Олійником Ю.О. передана копія архівної кримінальної справи народного суду Великобубнівського району Роменської округи керівнику Сумського центру досліджень голодоморів ХХ століття Говійній Л.М. У документах справи описані події жіночого бунту в хут. В'юнне Мокіївської сільської ради Великобубнівського району під час Голодомору 1932-1933 років, за що було засуджено 10 жінок.
 
«Скорботні жнива Сумщини 1932-1933 років» Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.11.2018
 23 листопада 2018 року директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у відкритті документальної виставки «Скорботні жнива Сумщини 1932-1933 років», яка відбулася в Сумському обласному краєзнавчому музеї. На виставці були представлені документи із фондів Держархіву Сумської області, які висвітлюють причини, перебіг та наслідки голодомору.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>