Головна arrow Новини
Курси підвищення кваліфікації Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.03.2010

15 березня розпочали роботу курси підвищення кваліфікації при Державному архіві Сумської області. Програма курсів розрахована на працівників архівних установ області, архівних підрозділів установ, організацій та підприємств. В програму включені питання з архівознавства та діловодства.

Розклад занять  

 
Новий інформаційний ресурс ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.02.2010
На сайті ДАСО в розділі Наші видання з`явився новий інформаційний ресурс: "Розсекречені документи періоду нацистської окупації Сумської області 1941-1943 років: Огляд документів".
 
Про веб-сайт ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.02.2010
В розділі "Нормативна база" розміщено Наказ "Про реорганізацію та супровід веб-сайту Державного архіву Сумської області".
 
Пам`яті героїв Крут Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.01.2010

До 92-ї річниці бою під Крутами Державним архівом Сумської області:

- підготовлено виставку документів, яка експонується в читальній залі ДАСО.

-  надано допомогу УСБУ в Сумській області для підготовки документальної виставки.

- "Скорботна Україна править тризну" (читати в розділі Статті).

 
Новий трудовий архів Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.01.2010
20 січня відбулося урочисте відкриття Недригайлівського районного трудового архіву. Нова установа прийматиме на зберігання документи з особового складу ліквідованих підприємств, які знаходились на території Недригайлівського району. У відкритті взяли участь керівники районної ради, районної державної адміністрації та Держархіву області.
 
До дня працівників архівних установ Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.12.2009
Заступник директора ДАСО Ю.О. Олійник взяв участь у передачі обласного радіо, присвяченій Дню працівників архівних установ.
 
Легенди Сумщини Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.12.2009
На Радіо 'Слобода-FM' стартував проект 'Легенди Сумщини', покликаний довести, що в Сумській області не менше таємниць і легенд ніж у стародавніх замках Європи чи руїнах Давнього Сходу. Для цього журналісти та історики об’єдналися, аби відтворити в радіопостановках найбільш романтичні, цікаві й таємничі історії, що колись трапилися на Сумщині. До цього проекту долучився і Державний архів Сумської області. Передбачається створити цикл радіопередач з залученням архівних досліджень і про видатних людей Сумщини.
 
До 90-річчя Миколи Лукаша Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.12.2009

- 17 грудня в читальному залі ДАСО відкрилася фотодокументальна виставка, присвячена 90-річчю з дня народження М. Лукаша – видатного діяча української культури, перекладача, лексикографа, уродженця Сумщини. До експозиції виставки ввійшли документи Харківського Національного аграрного університету ім. Докучаєва, Кролевецького краєзнавчого музею, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва, Державного архіву Сумської області.

- В урочистостях з нагоди ювілею, які відбулися в Сумській обласній науковій бібліотеці взяла участь головний спеціаліст відділу інформації та використання документів О.О. Клюєва.

- Електронний варіант виставки розмішено на сайті Держархіву області у розділі "Виставки".

 

 
Ресурси архіву на службі краєзнавства Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2009
12 грудня Державний архів Сумської області взяв участь у щорічній краєзнавчій конференції Обласного центру по роботі з талановитою молоддю. Керівникам краєзнавчих гуртків та учнівській молоді було розказано про інформаційний потенціал архіву, запропоновано спільні теми досліджень та презентовано нові видання ДАСО, зокрема збірник документів "ОУН-УПА на Сумщині. Т. 2."
 
Зустріч в архіві Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2009
11 грудня Державний архів Сумської області відвідала Наталія Осьмак - дочка Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака і дослідниця його життя. Під час зустрічі їй було передано копії документів Закордонного Проводу УГВР, а саме листування з відомим дисидентом, уродженцем с. Курмани Недригайлівського району Сумської області Михайлом Осадчим.
 
Презентація нового збірника документів Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.12.2009

- 8 грудня в обласній державній адміністрації відбулась презентація 2-го тому збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині", підготовленого архівістами області. Видання побачило світ, як спільний проект Державного архіву Сумської області та Центру досліджень визвольного руху. В ньому представлено документи Держархіву області, архівного відділу УСБУ в Сумській області, ГДА СБУ, ЦДВР та архіву УМВС в Сумській області. В презентації взяли участь Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів та журналіст Віктор Рог. 9 грудня презентація книги відбулась і на кафедрі історії України Сумського державного педагогічного університету.

- З електронною версією збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині Т.2" можна ознайомитись на сайті ДАСО в розділі Наші видання.

 

 
Передача книг до бібліотеки УАБС Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.11.2009
28 листопада Державний архів Сумської області разом з Управлінням СБУ в Сумській області передали до наукової бібліотеки Української академії банківської справи підбірку книг про Голодомор 1932-1933 років та Український визвольний рух, зокрема 2-й том збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині", створений архівістами області.
 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 35 36 Наступна > Кінець >>