Головна arrow Новини
Виставка "Під знаком "OST" Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.11.2012
 31 жовтня 2012 року у Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку „Під знаком „OST” до 70-х роковин початку насильницького вивезення населення з території України на примусові роботи до нацистської Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни. Спільний проект обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Сумської області повертає у трагічні роки Великої Вітчизняної війни, розповідає про долі наших земляків-остарбайтерів, які були масово вивезені на примусові роботи до гітлерівського Рейху. В експозиції представлені агітаційні плакати та оголошення у пресі, які закликали добровільно виїжджати до Німеччини, фотознімки, документи, що засвідчують факти невільницької праці (фільтраційні справи, трудові книжки, робочі картки, перепустки на підприємства), листи остарбайтерів рідним, білі нашивки на одяг з написом „OST”. У  презентації виставки взяли участь начальник відділу інформації та використання документів ДАСО І. Є. Гончарова та головний спеціаліст відділу О. О. Клюєва. У своєму виступі Клюєва О. О. розповіла про документи з історії примусового вивезення населення Сумщини, що зберігаються у Державному архіві Сумської області.
 
Співпраця з редакційно-видавничою групою по підготовці і виданню книг Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.10.2012
26 жовтня 2012 року в Державному архіві Сумської області відбулася зустріч співробітників редакційно-видавничої групи по підготовці і виданню книг Головного управління зв’язків з громадськістю облдержадміністрації зі спеціалістами архіву з питань підготовки матеріалів до додаткового обласного тому „Книги Пам’яті України” та „Книги Скорботи України”. Головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Клюєва О. О. розповіла про історію архіву, склад і зміст документів, що зберігаються в ДАСО, умови роботи відвідувачів, познайомила з фотодокументальною виставкою „Звільнена у боях та праці”. Були обговорені питання щодо спільної співпраці працівників групи та архівістів у доборі матеріалів, що висвітлюють події Великої Вітчизняної війни.
 
Виставка до Дня визволення України від нацистських загарбників Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.10.2012
До Дня визволення України від нацистських загарбників 24 жовтня 2012 року у читальному залі архіву розгорнуто фотодокументальну виставку «Звільнена у боях та праці». До експозиції виставки увійшли документи 1943-1944 років, що дають уявлення про Сумщину у перший рік після вигнання ворога з території області: постанови, доповідні записки, інформації органів влади про становище Сумської області на момент звільнення та хід відбудови об’єктів народного господарства. Статті у періодичній пресі ілюструють перебіг відновлення діяльності закладів культури та охорони здоров’я на Сумщині.
 
Історико-краєзнавча конференція Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.10.2012
5 жовтня 2012 року в конференц-залі Наукової бібліотеки Української академії банківської справи відбулася історико-краєзнавча конференція, присвячена 190-річчю від дня народження Почесного громадянина міста, мецената та благодійника, цукрозаводчика Івана Герасимовича Харитоненка. Провідні вчені, історики, краєзнавці, письменники, видавці, журналісти обговорювали роль Івана Герасимовича у розвитку та становленні міста Суми, аспекти його благодійницької діяльності. Працівники Державного архіву Сумської області взяли участь в роботі конференції. Заступник директора – начальник відділу організації та координації архівної справи Л. А. Покидченко виступила з доповіддю на тему: „Документи з історії роду Харитоненків в Державному архіві Сумської області”. На виставці, розміщеній в холі бібліотеки, представлені документи з фондів держархіву області про життя та діяльність І. Г. Харитоненка.
 
До Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.10.2012
1 жовтня 2012 року до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана у читальному залі ДАСО відкрито фотодокументальну виставку «Гордість Сумщини», на якій представлені матеріали про визначних особистостей нашого краю: працівників народної освіти, видатних спортсменів, діячів літератури і мистецтва, учасників Великої Вітчизняної війни, громадських та політичних діячів, спеціалістів сільського господарства, промисловості.
 
До Дня Партизанської слави Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.09.2012
19 вересня 2012 р. у читальному залі архіву відкрито фотодокументальну виставку присвячену Дню Партизанської слави. Експозиція виставки знайомить відвідувачів з наказами  по Путивльському партизанському загону, зведеннями з щоденників бойових дій партизанських формувань, документами німецьких окупаційних властей про боротьбу з партизанами, списком та підсумками бойової діяльності партизанських загонів Сумщини, фотографіями, що ілюструють бойові звершення та побут партизан. Он- лайнова версія виставки розміщена на сайті ДАСО у розділі «Виставки».
 
Фотодокументальна виставка Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.09.2012

Відкриття фотодокументальної виставки
„Конотоп під час німецько-фашистської окупації: трагедія і подвиг”

 6 вересня 2012 року об 11.00 у приміщенні Конотопського міського  краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського (м. Конотоп, вул. Садова, 2) відбулася презентація виставки до Дня визволення м. Конотоп Сумської області від німецько-фашистських загарбників „Конотоп під час німецько-фашистської окупації: трагедія і подвиг”.Голова Державної архівної служби України О.П. Гінзбург звернулася зі вступним словом до присутніх, привітала зі святом визволення, подякувала ветеранів війни за перемогу. У рамках заходу було представлене довідково-інформаційне видання про тимчасову нацистську окупацію м. Конотоп та Конотопського району, видане за сприяння голови Укрдержархіву. Книги були передані в навчальні заклади, бібліотеки та музеї міста.

Детальніше...
 
Виставка до Дня незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.08.2012

З нагоди 21-ї річниці незалежності України в читальному залі Державного архіву Сумської області 22 серпня 2012 року відкрито фотодокументальну виставку. На ній представлені документи Центрального державного історичного архіву м. Київ, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Сумської області.

 
Новий Перелік типових документів Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.07.2012

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ АРХІВНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ТА ДІЛОВОДНИХ СЛУЖБ!

У вересні-жовтні 2012 року буде видано Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту від 17.04.2012 № 578/5, який набирає чинності з 01.01.2013. Для замовлення Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (затверджений наказом Мін’юсту від 17.04.2012 № 578/5), необхідно надіслати гарантійний лист із зазначенням кількості примірників, яку планується придбати, та зробити попередню оплату до 20 серпня цього року. Гарантійні листи слід надсилати за адресою: видавництво „Інкунабула”, бул. Чоколівський, 19, м. Київ, 03186. З питань придбання книжки також можна звернутись безпосередньо до видавництва: вул. Митрополита Василя Липківського, (колишня вул. Урицького), 45, оф. 503, м. Київ, 03035, тел. (044) 244-06-16, моб. (098) 717-12-61. Вартість книги становить - 40 грн. (без поштових послуг).
 
Виставка до 325-річчя обрання І. С. Мазепи гетьманом України Надрукувати Надіслати електронною поштою
25.07.2012
25 липня 2012 року в читальному залі ДАСО розгорнуто книжково-журнальну виставку до 325-річчя обрання гетьманом України Івана Степановича Мазепи (1687 р.). На експозиції представлені статті і праці відомих істориків, краєзнавців щодо козацької доби в українській історії кінця XVII – початку XVIII ст. та державної, політичної діяльності історичного діяча, дипломата, гетьмана України Івана Мазепи, демонструються витяги з Універсалів І. Мазепи, Указів Івана та Петра Олексійовичів, звіти археологічного дослідження решток гетьманської столиці м. Батурина та світлини відбудованої цитаделі Батуринської фортеці в історико-культурному заповіднику „Гетьманська столиця”.
 
До річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.07.2012
До дня відзначення 22-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 2012 року в читальному залі архіву розгорнуто фотодокументальну виставку. На ній представлено Декларацію про державний суверенітет України, прийняту Верховною Радою України 16 липня 1990 року, висвітлення даної події в засобах масової інформації, фотографії про відзначення 1-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в м. Суми.
 
До 70-х роковин Новослобідської трагедії Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.07.2012

З 6 липня 2012 року на сайті Державного архіву Сумської області у рубриці „Виставки” розгорнуто експозицію, присвячену 70-м роковинам Новослобідської трагедії. 7 липня 1942 року село Нова Слобода Путивльського району Сумської області, яке було осередком опору окупантам, було знищене разом з його жителями німецьким каральним загоном. На виставці представлені акти про злодіяння фашистських загарбників в с. Нова Слобода, список жителів с. Нова Слобода, які загинули від рук окупантів, акти про втрати та збитки, завдані загарбниками жителям с. Нова Слобода.

 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 35 36 37 Наступна > Кінець >>