Головна arrow Новини
Засідання "круглого столу" Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.12.2011
1 грудня 2011 року в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Значення всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року у здобутті української державності". На засіданні були присутні народний депутат України 1 та 2 скликання О. П. Чернявський, заступник голови ОДА С. М. Грицай, заступник голови Сумської обласної ради В. М. Толбатов, представники обласних громадських організацій, науковці, представники засобів масової інформації. Було переглянуто документальний фільм "Українська незалежність. Леонід Кравчук". Перед присутніми виступили представник Головного управління юстиції в Сумській області В. В. Трошечко, народний депутат О. П. Чернявський, документи з історії проведення всеукраїнського референдуму представила заступник директора держархіву області Л. А. Покидченко. В обговоренні взяли участь краєзнавець О. М. Корнієнко, заступник голови громадської ради С. П. Хомутіннік, представник "Центру досліджень місцевого розвитку" Р. П. Петренко. 
 
До 200-річчя від дня народження І. П. Клюшникова Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.12.2011

1 грудня 2011 року в читальному залі ДАСО відкрито документальну виставку до 200-річчя від дня народження поета, учасника гуртка М. Станкевича – Івана Петровича Клюшникова. Експонуються документи про землеволодіння родини Клюшникових у Сумському повіті, запис про смерть поета у метричній книзі церкви с. Підліснівка, відгуки діячів культури про творчість та значення І. П. Клюшникова в періодичних виданнях XIX початку XX століття.

 
До дня заснування Української академії банківської справи Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.10.2011

27 жовтня 2011 року заступник директора Державного архіву Сумської області Ю.О.Олійник та головний спеціаліст О.О.Клюєва взяли участь у відкритті фотодокументальної виставки, присвяченої 15-ій річниці з дня заснування Української академії банківської справи Національного банку України. Державний архів області надав документи з архівних фондів відділень Державного банку, міських громадських банків, кредитних товариств. Хронологічні межі документів – 19-20 століття.

 
До 67-ї річниці визволення України Надрукувати Надіслати електронною поштою
27.10.2011
З нагоди відзначення 67-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників 26 жовтня 2011 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відкрито фотодокументальну виставку та проведено зустріч колективу архіву із ветераном Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, морським льотчиком, полковником у відставці, учасником боїв за визволення України, журналістом, письменником П’янковим Володимиром Олександровичем. На виставці експонувалися такі документи та матеріали: карта бойових дій на території області в серпні-вересні 1943 року, карта партизанського та підпільного руху на Сумщині; фото Л. М. Протопопова - учасника визвольних боїв за місто Суми, почесного громадянина міста Суми, командирів партизанських з’єднань С. А. Ковпака, С. В. Руднєва, Г. Я. Базими; фотографії м. Суми 1943-1944рр.;  листівки радянського та німецького командування, документи про злочини німецько-фашистських  загарбників на території Сумської області; статті генерала армії Федора Толбухіна про визволення Донбасу та історичну битву за Дніпро, колишнього командира полку 1-ї Української дивізії ім. Ковпака Героя Радянського Союзу П. Брайка про знаменитий Карпатський рейд.
 
До 60-річчя Української Ради Миру Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.10.2011

     З нагоди відзначення 60-річчя Української Ради Миру 24 жовтня 2011 року на сайті ДАСО у рубриці „Виставки” розміщено фотодокументальну виставку за документами фондів ЦДАВО, ЦДАГО, ЦДКФФА, ДНАБ. В експозицію виставки увійшли Закон про захист миру, прийнятий Верховною Радою СРСР у березні 1951 року, лист Голови Президії Українського республіканського комітету захисту миру про внесення пропозиції про створення Обласних комітетів захисту миру, звіт  Голови Українського республіканського комітету захисту миру про роботу комітету, звернення  Українського республіканського комітету захисту до всіх українців в еміграції, фото учасників 1-ої Української республіканської конференції прихильників миру, засідання президії Українського республіканського комітету захисту миру, антивоєнних мітингів у Києві. Документи дають уявлення про діяльність Українського республіканського комітету захисту миру за період 50–80-х років XX століття.

 
До 70-х роковин трагедії Бабиного Яру Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.10.2011

29 вересня 2011 року, о 14.00, у приміщенні Сумського обласного краєзнавчого музею відкрилась спільна з Держархівом Сумської області виставка, присвячена 70-м роковинам трагедії Бабиного Яру. На експозиції представлені акти Обласної Надзвичайної Державної комісії по встановленню та розслідуванню злочинів німецько-фашистських загарбників та їх пособників, які свідчать про знищення цивільного єврейського населення; постанови орсткомендатур, оголошення поліції, накази магістратів, які регламентують життя євреїв та громадян на окупованій території, списки громадян, листівки антиєврейського змісту. На відкритті виставки виступили заступник голови Сумської ОДА С. М. Грицай, голова єврейської громади м. Суми О. Горон, директор краєзнавчого музею В. С. Терентьєв, заступник директора архіву – начальник відділу Л. А. Покидченко та начальник відділу інформації та використання документів І. Є. Гончарова.

 
До 390-річчя Хотинської битви Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.10.2011
28 вересня 2011 року у читальному залі Державного архіву Сумської області відкрилась фотожурнальна виставка до 390-річчя Хотинської битви.
 
До 70-річчя партизанського руху в Україні 1941 - 1945 рр. Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.09.2011
19 вересня у читальному залі архіву відкрита фотодокументальна виставка, присвячена 70-річчю партизанського руху в Україні 1941 – 1945 рр. Документи розповідають про організацію і перші кроки партизанського руху на Сумщині, його піднесення у 1942 – 1943 роках. На виставці представлені щоденники  бойових дій партизанських загонів на території області, рейдів по тилам ворога, фотографії партизан, їх побуту та бойових звершень. З матеріалами виставки можна ознайомитись у рубриці "Виставки".
 
До 68-ї річниці визволення м. Суми від німецько-фашистських загарбників Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.08.2011

Святу визволення м. Суми від нацистських загарбників присвячено фотодокументальну виставку, яка відкрилась в читальному залі Державного архіву Сумської області 29 серпня 2011 року.  Серед матеріалів документи нацистської окупаційної влади (1941 - 1943 рр), фотографії партизан та підпільників, учасників визвольних боїв за м. Суми, документи про збитки та відбудову міста після звільнення. Детально виставка представлена у рубриці „Виставки”.

 
До 20-ї річниці незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.08.2011

З нагоди 20-ї річниці незалежності України в приміщенні Державного архіву Сумської області 18 серпня 2011 року відкрито виставку документів та періодичної преси, що відтворюють події, які передували проголошенню Акту незалежності України, та реакцію суспільства на ці події. З матеріалами виставки можна ознайомитись у рубриці "Виставки".

 
До 15-ої річниці Конституції України Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.08.2011

27 червня 2011 року у читальному залі Держархіву Сумської області відкрито виставку архівних документів, присвячену 15-й річниці Конституції України. На експозиції представлено документи та матеріали держархіву області. Серед експонатів виставки – Закони України, прийняті із здобуттям незалежності в 90–х роках ХХ століття, документи Сумської обласної ради народних депутатів, заяви політичних партій та громадських організацій відносно обговорення проекту Конституції України.

 
До 70-річчя з дня початку Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.08.2011
17 червня 2011 року у читальному залі Державного архіву Сумської області розпочато експонування фотодокументальної виставки «До 70-річчя з дня початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.» за документами архіву.
 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 35 36 Наступна > Кінець >>