Головна arrow Новини
До дня працівників архівних установ Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.12.2009
Заступник директора ДАСО Ю.О. Олійник взяв участь у передачі обласного радіо, присвяченій Дню працівників архівних установ.
 
Легенди Сумщини Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.12.2009
На Радіо 'Слобода-FM' стартував проект 'Легенди Сумщини', покликаний довести, що в Сумській області не менше таємниць і легенд ніж у стародавніх замках Європи чи руїнах Давнього Сходу. Для цього журналісти та історики об’єдналися, аби відтворити в радіопостановках найбільш романтичні, цікаві й таємничі історії, що колись трапилися на Сумщині. До цього проекту долучився і Державний архів Сумської області. Передбачається створити цикл радіопередач з залученням архівних досліджень і про видатних людей Сумщини.
 
До 90-річчя Миколи Лукаша Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.12.2009

- 17 грудня в читальному залі ДАСО відкрилася фотодокументальна виставка, присвячена 90-річчю з дня народження М. Лукаша – видатного діяча української культури, перекладача, лексикографа, уродженця Сумщини. До експозиції виставки ввійшли документи Харківського Національного аграрного університету ім. Докучаєва, Кролевецького краєзнавчого музею, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва, Державного архіву Сумської області.

- В урочистостях з нагоди ювілею, які відбулися в Сумській обласній науковій бібліотеці взяла участь головний спеціаліст відділу інформації та використання документів О.О. Клюєва.

- Електронний варіант виставки розмішено на сайті Держархіву області у розділі "Виставки".

 

 
Ресурси архіву на службі краєзнавства Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2009
12 грудня Державний архів Сумської області взяв участь у щорічній краєзнавчій конференції Обласного центру по роботі з талановитою молоддю. Керівникам краєзнавчих гуртків та учнівській молоді було розказано про інформаційний потенціал архіву, запропоновано спільні теми досліджень та презентовано нові видання ДАСО, зокрема збірник документів "ОУН-УПА на Сумщині. Т. 2."
 
Зустріч в архіві Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2009
11 грудня Державний архів Сумської області відвідала Наталія Осьмак - дочка Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака і дослідниця його життя. Під час зустрічі їй було передано копії документів Закордонного Проводу УГВР, а саме листування з відомим дисидентом, уродженцем с. Курмани Недригайлівського району Сумської області Михайлом Осадчим.
 
Презентація нового збірника документів Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.12.2009

- 8 грудня в обласній державній адміністрації відбулась презентація 2-го тому збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині", підготовленого архівістами області. Видання побачило світ, як спільний проект Державного архіву Сумської області та Центру досліджень визвольного руху. В ньому представлено документи Держархіву області, архівного відділу УСБУ в Сумській області, ГДА СБУ, ЦДВР та архіву УМВС в Сумській області. В презентації взяли участь Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів та журналіст Віктор Рог. 9 грудня презентація книги відбулась і на кафедрі історії України Сумського державного педагогічного університету.

- З електронною версією збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині Т.2" можна ознайомитись на сайті ДАСО в розділі Наші видання.

 

 
Передача книг до бібліотеки УАБС Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.11.2009
28 листопада Державний архів Сумської області разом з Управлінням СБУ в Сумській області передали до наукової бібліотеки Української академії банківської справи підбірку книг про Голодомор 1932-1933 років та Український визвольний рух, зокрема 2-й том збірника документів "ОУН-УПА на Сумщині", створений архівістами області.
 
Обласний том Національної книги пам`яті в електронному варіанті Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.11.2009

До річниці пам'яті жертв голодоморів на офіційному сайті облдержадміністрації оновлено сторінку "Голодомор 1932-1933 років на Сумщині". Тут також вміщено електронний варіант видання "Голодомор 1932-1933 років в Україні. Сумська область" , яке є складовою частиною Національної Книги Пам'яті, що покликана увічнити імена тих, хто загинув у страшні роки знищення українського народу голодом. Воно містить Мартиролог, до якого внесено відомості про біля 31 тисячу померлих в кожному районі області, значний блок архівних документів та фотоматеріалів, що розкривають події та масштаби голодомору на Сумщині. Підтвердженням цілеспрямованої руйнівної політики радянської влади є свідчення очевидців, що пройшли мученицькі випробування голодом.

 

 
Генеологічні дослідження в ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.11.2009
Таку назву мала передача, яка відбулась на 1-му каналі Національного радіо 23 листопада о 12 год. 40 хв.
 
Міжнародна діяльність Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.11.2009
10 листопада на 1-му каналі російського телебачення демонструвався документальний фільм, присвячений 90-літтю з дня народження видатного конструктора автоматичної зброї М.Т. Калашникова. При підготовці фільму було використано матеріали співпраці Державного архіву Сумської області та Інституту соціальної пам`яті (м. Москва. РФ).
 
Документальний фільм про боротьбу ОУН та УПА Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.10.2009
14 жовтня на 1-му Національному каналі демонструвався документальний фільм "Особливий погляд" про діяльність ОУН-УПА на Сумщині, створений за матеріалами досліджень Державного архіву Сумської області. Зокрема була висвітлена боротьба бандерівського підпілля за незалежність України та діяльність проти нього німецького і радянського окупаційних режимів.
 
Доля остарбайтерів у документах Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.10.2009
Державний архів Сумської області взяв участь у відкритті виставки документів "Тріщина через усе життя", яка  відкрилася 7 жовтня у Сумському обласному краєзнавчому музеї. З документами ДАСО, які висвітлюють долю остарбайтерів відвідувачів ознайомила головний спеціаліст відділу інформації та використання документів О.О. Клюєва.
 
<< Початок < Попередня 31 32 Наступна > Кінець >>