Головна arrow Новини
До Дня Соборності та Свободи України Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.01.2014

 До Дня Соборності та Свободи України 22 січня 2014 року у читальному залі Держархіву Сумської області відкрита фотодокументальна виставка. На виставці представлені документи із фондів ДАСО, ЦДАВО України та ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, які розповідають про історію та діяльність Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки, їх роль у процесі здобуття незалежності України.

З нагоди свята працівники Державного архіву Сумської області взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Урочистості продовжились в обласній філармонії, де голова облдержадміністрації Ігор Яговдик вручив кращим представникам регіону державні нагороди та грамоти голови Сумської обласної державної адміністрації.
 
«Сумщині – 75» Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.01.2014
 З 20 січня 2014 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області в рубриці «Презентаційні матеріали» демонструється фотодокументальна виставка до 75-ої річниці утворення Сумської області «Сумщині – 75» (у форматі PowerPoint), підготовлена працівниками ДАСО. Презентація складається з 5 розділів. Документи розділу «Утворення та розбудова області» знайомлять з першими кроками становлення Сумщини. У другому розділі «Визволення Сумщини, відбудова народного господарства» представлені матеріали про героїв Великої Вітчизняної війни: підпільників, партизан, Героїв Радянського Союзу та документи про налагодження мирного життя. Про розвиток Сумської області в радянський період свідчать документи розділу «Сумщина періоду радянської доби». Четвертий розділ розповідає про Сумщину в незалежній Україні. Фотографії визначних особистостей нашого краю представлені у розділі «Ними пишається Сумщина».
 
Презентація електронної версії документальної виставки до 75-ої річниці утворення Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.01.2014
  17 січня 2014 року об 11.00 в читальному залі Державного архіву Сумської області відбулася презентація виставки до 75-ої річниці утворення Сумської області «Сумщині – 75» (у форматі Power Point). Зі вступним словом виступив директор ДАСО Артюх В.В. Про значення архівних документів у дослідженні історії Сумської області розповів доктор педагогічних наук, завідуючий кафедрою історії України Сумського державного педагогічного університету Бугрій В.С. Головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Сорокіна Л.Ф. презентувала присутнім документи про утворення та розбудову області, визволення та відбудову Сумщини в післявоєнний період, розвиток Сумської області за часи радянської доби та незалежної Україні. У заході взяли участь студенти історичного факультету СДПУ ім. А.С. Макаренка, архівісти, науковці та краєзнавці.
 
Засідання колегії Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.01.2014
15 січня 2014 року у Державному архіві Сумської області відбулося засідання колегії, на якому були обговорені основні завдання структурних підрозділів архіву на 2014 рік, розглянуті і схвалені плани роботи колегіальних і дорадчих органів ДАСО, графіки перевірянь роботи архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад, архівних підрозділів установ, організацій і підприємств у 2014 р., ухвалений порядок денний розширеного засідання колегії архіву.
 
75-ій річниці утворення Сумської області присвячується Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.01.2014
  9 січня 2014 року  у Сумському обласному краєзнавчому музеї  була відкрита фотодокументальна виставка «Сторінки історії Сумської області», присвячена 75-річчю  утворення Сумської області (1939-2014 рр.). На виставці представлені матеріали з фондів обласного музею та документи Держархіву Сумської області, Центрального державного архіву громадських об’єднань України: Указ Президії Верховної Ради СРСР про утворення Сумської області, протоколи засідань Оргкомітету Президії Верховної Ради УРСР, статистичні довідки, постанови 1-ї сесії Сумської обласної ради 1939 р. та ін. На відкритті були присутні голова облдержадміністрації Ігор Яговдик, голова Сумської обласної ради Геннадій Михайленко, представники громадськості.
 
Фотодокументальна виставка до 75-річчя утворення Сумщини Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.01.2014
9 січня 2014 року у читальному залі Державного архіву Сумської області відкрита фотодокументальна виставка «Сторінки історії», присвячена 75-річчю утворення Сумської області (1939–2014 рр.). В експозиції представлені документи із фондів Держархіву Сумської області, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, фотографії, матеріали газет, що відображають історію становлення Сумської області.
 
Засідання Науково-методичної ради Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.01.2014
8 січня 2014 року відбулося засідання науково-методичної ради Держархіву області, на якому був схвалений тематико-експозиційний план фото-документальної виставки «Сторінки історії», присвяченої 75-річчю утворення Сумської області. На розгляд присутніх представлені документи за 1939-1944 роки та презентаційний матеріал у форматі PowerPoint, які відтворюють історію становлення Сумської області.
 
Комплексна перевірка стану діловодства та архіву Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.12.2013
25 грудня 2013 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н. М. проведено комплексну перевірку стану діловодства та архіву в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області. У ході проведення перевірки надано методичну і практичну допомогу з питань ведення діловодства та архіву.
 
Виставка до Дня працівників архівних установ Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.12.2013
23 грудня 2013 року в читальному залі архіву відкрита документальна виставка до Дня працівників архівних установ. Документи архівних фондів відображають становлення архівної справи на Сумщині в 20-30-х роках ХХ століття, розкривають значення архівів у збереженні історичної спадщини держави.
 
Навчання з охорони праці Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.11.2013
Навчання з охорони праці 22 листопада 2013 року в Державному архіві Сумської області головним інженером Піскуновим О. Б. проведене планове навчання з охорони праці. Присутні були ознайомлені з правилами роботи на ПК, користування електроприладами та електрообладнанням.
 
Документальна виставка до 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.11.2013

Голодомор 21 листопада 2013 року в Державному архіві Сумської області відкрито документальну виставку, присвячену 80-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. На виставці представлені постанови та резолюції центральних органів влади України про посилення роботи по хлібозаготівлі, необхідність виселення за межі областей куркульських сімей з конфіскацією майна, заборону селянам виїздити за межі України для купівлі продуктів та заборону друкувати цифри виконання плану хлібозаготівлі у пресі. Документи місцевих органів влади розповідають про організацію штурмових бригад по хлібозаготівлі, покарання зривників хлібозаготівлі, занесення на «чорні дошки», випадки голодування та ріст смертності як серед жителів сіл, так і дітей в дитячих будинках та дитячих садках. Актові записи про смерть з книг РАЦС за 1932-1933 роки із зазначенням діагнозів свідчать про те, що значна частина населення Сумщини помирала голодною смертю.

Он-лайнова версія виставки представлена в рубриці «Виставки».
 
Тематичний короткостроковий семінар для начальників та спеціалістів архівних відділів РДА, міськрад Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.10.2013
 28 жовтня 2013 року на базі Сумського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочав роботу тематичний короткостроковий семінар для начальників та спеціалістів архівних відділів РДА, міських рад на тему: «Застосування  в практичній роботі архівних відділів переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій». Під час проведення семінару учасники прослухають курс лекцій про нормативно-правову базу діяльності архівних установ, облік документів в архіві, використання Типових та відомчих переліків документів при складанні номенклатури справ, набудуть практичних навичок по складанню архівних довідок та приймуть участь у виїзному практичному занятті до м. Тростянець, під час якого ознайомляться з організацією роботи з обліку документів в архівному відділі Тростянецької РДА та роботою районного трудового архіву.
 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Наступна > Кінець >>