Головна arrow Новини
До 25-х роковин Чорнобильської катастрофи Надрукувати Надіслати електронною поштою
27.04.2011
22 квітня 2011 року в читальному залі Держархіву відкрилась виставка документів, присвячена 25-й річниці Чорнобильської трагедії. До матеріалів виставки ввійшли газетні статті, фотографії учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, використана література науково-довідкової бібліотеки ДАСО.
 
Розширене засідання колегії ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.03.2011

 Колегія10 березня 2011 року у Державному архіві Сумської області відбулося розширене засідання колегії, присвячене підсумкам роботи архівних установ області у 2010 р. та їх завданням на 2011 р.

 В засіданні колегії взяли участь члени колегії та працівники держархіву області, начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, керівники трудових архівів. Колегія ДАСО відбулася за участі голови Державної архівної служби України О.П. Гінзбург, директора ДАСО В.В. Артюха, начальника організаційного відділу Сумської облдержадміністрації О.П.Богатир. докладніше...>>

 
Колегія ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.03.2011

 Робота колегії розпочалася з вручення представником облдержадміністрації О.П.Богатир Почесних грамот Сумської обласної державної адміністрації, цінних подарунків від Сумської обласної ради працівникам Державного архіву Сумської області  за вагомий внесок у розвиток архівної галузі області.

З доповіддю про підсумки роботи архівних установ області у 2010 році та їх завдання на 2011 рік виступив заступник директора архіву Ю.О.Олійник.

Під час обговорення доповіді виступили начальник архівного відділу Конотопської РДА А.П.Батюк, начальник архівного відділу Лебединської РДА Т.В.Лойченко, начальник архівного відділу Охтирської міської ради О.В.Шевченко, директор Трудового архіву Білопільської районної ради О.Л.Грищенко, начальник відділу організації та координації архівної справи ДАСО Л.А.Покидченко, начальник фінансово-господарського відділу Т.М.Левадна, секретар ЕПК О.С.Коваленко. Були розглянуті проблемні питання надання платних послуг архівними відділами, проведення контролю за станом, наявністю, обліком документів в архівних підрозділах, функціонування трудових архівів при районних, сільських, селищних радах, комплектування архівних відділів документами особового походження, організації роботи з управління якістю в архівних установах області, підсумки та перспективи роботи ЕПК.

  У своєму виступі на колегії голова Державної архівної служби України Ольга Петрівна Гінзбург наголосила на першочерговій необхідності усунення недоліків, виявлених в діяльності Державного архіву Сумської області перевірками Державного комітету архівів України, продовженню   комплектування державних архівних установ документами НАФ та завершення формування мережі трудових архівів у області. Було також акцентовано увагу на необхідності збереження штатної чисельності архівістів в умовах адміністративної реформи. Учасники колегії поставили питання голові Державної архівної служби  про невідповідність окремих законодавчих актів та постанов уряду Закону України „Про Національний архівний фонд України”.

 

 По закінченню засідання колегії голова Державної архівної служби України О.П. Гінзбург зустрілася з головою Сумської обласної державної адміністрації Ю.П.Чмирем. Предметом розмови стали проблемні моменти в діяльності державних архівних установ області. У цілому в країні нині гостро стоїть питання належного фінансування, забезпечення архівних установ відповідними приміщеннями та охороною. Коштів на це в державному та місцевому бюджетах не вистачає. В умовах загальної кризи найголовніше завдання – зберегти штат працівників архівів, – відзначила О.П. Гінзбург. Одним із пріоритетних напрямів роботи держархіву області є створення мережі трудових архівів та зміцнення їх матеріально-технічної бази. Голова Сумської облдержадміністрації Ю.П.Чмирь пообіцяв усіляку підтримку державним архівним установам області.

 В приміщенні Сумської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція голови Державної архівної служби України О.П. Гінзбург з представниками засобів масової інформації. Ольга Петрівна відповіла на численні запитання журналістів місцевої преси, телебачення і радіо. Обласне радіо, телекомпанії м. Суми подали інформаційні матеріали про перебування О.П.Гінзбург в Сумській області.

 

 

 
до 150-річчя від дня смерті Т. Г. Шевченка Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.03.2011
  • 1 березня 2011 року за документами Державного архіву Сумської області на Сумській ОТРК записано радіопередачу до 150-ї річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка.
  • 4 березня 2011 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відкривається фотодокументальна виставка, присвячена 150-річчю від дня смерті Т. Г. Шевченка. Експозиція знайомить з документами, які засвідчують вшанування пам'яті поета на Сумщині в ХХ столітті: зверненнями громадськості про увічнення пам'яті Т. Шевченка, оголошеннями в газетах про заходи по відзначенню річниць Кобзаря, постановами, рішеннями органів влади про проведення заходів до Днів пам'яті Т. Г. Шевченка.
 
Виставка раритетів Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.03.2011
В приміщенні Державного архіву Сумської області з 25 лютого 2011 року працює виставка раритетів, які зберігаються у фондах держархіву. Серед них автографи П. Грабовського, О. Пчілки, М. Цвєтаєвої та інших письменників, діячів культури, спорту.
 
Виставка до 150-річчя від дня народження В.Д. Огієвського Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.02.2011

2 лютого у Державному архіві Сумської області відкрито фотодокументальну виставку до 150-річчя від дня народження вченого у галузі лісництва, професора, уродженця Сумщини В.Д. Огієвського (1861 - 1921). Родовий фонд Огієвських зберігається у Державному архіві Сумської області. На виставці представлені фотографії та документи, які розкривають його дослідницьку та викладацьку діяльність, перелік праць вченого. Демонструється родовід сім'ї Огієвських, складений провідним спеціалістом архіву О.М. Козловим у 2000 році.

 
Довідник "Фонди особового походження" Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.02.2011
В Державному архіві Сумської області підготовлено електронну версію довідника "Фонди особового походження в архівних установах Сумської області". Всього в довіднику проанотовано 39 фондів і колекцій, до яких включено матеріали на 74 фондоутворювача, за 1729 - 2007 роки. Довідник містить передмову та три розділи: фонди особового походження до 1917 року в ДАСО, фонди особового походження періоду радянської доби та незалежності України в ДАСО, фонди особового походження в архівних відділах. Довідник дозволяє ввести в науковий обіг особові фонди та колекції документів дворян-землевласників, визначних полководців, вчених, представників літератури, мистецтва, фізкультури і спорту, промисловості, сільського господарства, які внесли значний вклад у розвиток не тільки Сумщини, а й України взагалі.
 
Створено базу даних по Голодомору Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.12.2010
Державним архівом Сумської області завершено створення електронної бази даних на основі актових записів за книгами реєстрації смертей в період Голодомору 1932-1933 рр. Всього опрацьовано інформацію на 58263 осіб. 
 
До 85-річчя Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.11.2010

До 85-річчя Державного архіву Сумської області У листопаді 2010 року Державний архів Сумської області відзначає 85-у річницю свого заснування. Детальніше

Заходи до 85-річного ювілею Держархіву області 26 листопада 2010 р.:

- 1000 - прес-конференція директора ДАСО Г.М. Іванущенка, присвячена ювілею архіва, здобуткам архівної галузі Сумщини та перспективам розвитку.

-1100 - презентація Сумського історико-архівного журналу, присвячена ювілею архіва та отриманню акредитації Вищої Атестаційної Комісії України. (Презентацію проводять Державний архів Сумської області та Сумський державний університет).

- Ознайомлення з документальною виставкою "Державному архіву Сумської області - 85 років".

- Презентація сайту ДАСО.

- Урочисті збори трудового колективу.

 

Місце проведення: вул. Садова, 49. Читальна зала архіву.

 
До дня визволення України та м. Суми від німецько-фашистських загарбників Надрукувати Надіслати електронною поштою
27.10.2010

  -В читальному залі ДАСО розгорнута виставка документів, присвячена дню визволення України від нацистів.

- 28 жовтня Держархів області взяв участь у засіданні "круглого столу", присвяченого цій тематиці.

- На сайті ДАСО в розділі «інформуємо громадськість » розміщено перелік cтатей про визволення України та міста Суми від німецько-фашистських загарбників за газетами бібліотечного фонду Державного архіву Сумської області (для використання дослідниками).

 
Нові ціни на послуги ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.10.2010

На сайті ДАСО в розділі «інформуємо громадськість» розміщено перелік цін на роботи (послуги), що виконуються  Державним архівом Сумської області на договірних засадах.

 
CІАЖ в електронному вигляді Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.10.2010
На сайті ДАСО можна ознайомитися з усіма номерами (з 1го по 9й) Сумського історико-архівного журналу в електронному виигляді .
 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 Наступна > Кінець >>