Головна arrow Новини
Участь у презентації видання «Блаженні гнані за правду» Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.02.2019
  18 лютого 2019 року директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у презентації монографії Оліцького В.О. «Блаженні гнані за правду (репресії проти Православної церкви на Сумщині у 1920–1930-ті роки)», що відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці. Видання базується на широкій базі архівних документів, що зберігаються у Державному архіві Сумської області, Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, Центральному державному архіві громадських об’єднань України, державних архівах Харківської, Чернігівської областей, відомчих архівах Служби Безпеки України та Національної поліції.
 
Виставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.02.2019
 14 лютого 2019 року у читальному залі Державного архіву Сумської області відкрито документальну виставку до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На виставці  представлені документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного та Галузевого державного архіву Міністерства оборони України.
 
Лекція для секретарів сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.02.2019
12 лютого 2019 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. на базі Сумського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій для секретарів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, об’єднаних територіальних громад була прочитана лекція з теми: «Складання номенклатури справ. Описування документів сільської ради. Складання акту про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду».
 
Засідання колегії Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.02.2019
31 січня 2019 року відбулося засідання колегії Державного архіву Сумської області, на якому були обговорені підсумки роботи структурних підрозділів держархіву у 2018 році, основні завдання на 2019 рік та перспективи переведення інформації архівних документів і НДА в електронну форму. На засіданні заслухано звіт про роботу ДАСО із зверненнями громадян, інформації про результати оцінювання державних службовців та пожежну безпеку архіву за результатами перевірки пожежної інспекції Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.
 
Виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Надрукувати Надіслати електронною поштою
25.01.2019
25 січня 2019 року в читальному залі Державного архіву Сумської області розгорнута документальна виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. В експозиції представлені документи установ періоду нацистської окупації Сумської області 1941-1943 років, обласної Надзвичайної Державної комісії по встановленню та розслідуванню злочинів фашистських загарбників та їх посібників на території Сумщини, які свідчать про Голокост.
 
До 100-річчя Державного герба України Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.01.2019
 21 січня 2019 року директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у відкритті фотодокументальної виставки  «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», яка відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці. Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, охоплює період з часів Київської Русі до сьогодення. Поруч із зображеннями гербів різних часів є фото і двох жителів Сумщини – Василя Кричевського та Георгія Нарбута. «Василь Кричевський – автор затвердженого Верховною Радою герба, а Георгій Нарбут є одним із авторів герба, але його проект не був затверджений. Гетьманом Павлом Скоропадським була затверджена Державна печатка України саме авторства Нарбута», – зазначив у промові директор архіву Юрій Олійник.
 
Засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.01.2019
18 січня 2019 року відбулося перше засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області з порядком денним: обговорення звіту про роботу експертно-перевірної комісії за 2018 рік, ознайомлення з планом роботи експертно-перевірної комісії на 2019 рік, внесення змін до списків № 1 – джерел формування Національного архівного фонду, розгляд та схвалення описів справ, що надійшли в ЕПК, погодження номенклатур справ підвідомчих організацій, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію організацій.
 
Виставка до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.01.2019
 18 січня 2019 року до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР у читальному залі Держархіву Сумської області розгорнута фотодокументальна виставка. В експозиції представлені документи із фондів ДАСО, ЦДАВО України та ЦДКФФА ім. Г.С. Пшеничного, які розповідають про історію та діяльність Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, їх роль у процесі здобуття незалежності України.
 
Участь у засіданні круглого столу Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.01.2019
 11 січня 2019 року з нагоди 80-ї річниці утворення Сумської області директор Державного архіву Сумської області Олійник Ю.О. взяв участь у засіданні круглого столу «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини», яке відбулося за участю представників обласної та міської влади, науковців, громадських діячів у Сумському державному педагогічному університеті. У доповіді «Утворення Сумської області» директор ознайомив присутніх з документами із фондів держархіву про становлення та розбудову Сумщини.
 
До 80-ї річниці утворення Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.01.2019
     09 січня 2019 року на сайті Державного архіву Сумської області у рубриці «Виставки» презентована документальна виставка «Документи архівних фондів про утворення Сумської області». Представлені документи із фондів Державного архіву Сумської області та Центрального державного архіву громадських об’єднань України знайомлять з першими кроками становлення та розвитку Сумщини у 1939 році.
    У читальному залі архіву відкрита фотодокументальна виставка «Сторінки історії», присвячена 80-річчю утворення Сумської області (1939-2019 рр.). Документи та матеріали, що увійшли до експозиції виставки, висвітлюють історію Сумського краю і всебічно відображають економічний, суспільно-політичний, культурний розвиток регіону починаючи з 1939 року до сьогодення.
    З документами про створення Сумської області можна також ознайомитися на веб-сайті архіву у розділі «Презентаційні матеріали». 
 
З Новим роком та Різдвом Христовим! Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.12.2018
     Шановні колеги!

    Прийміть найщиріші вітання з прийдешніми святами – Новим роком та Різдвом Христовим!
    Новий рік - символ добра та надії. У святкову ніч кожен з нас згадує про минуле, думає про майбутнє та сподівається на краще. Бажаємо, щоб у 2019 році в житті кожного траплялися дива, а вдача завжди супроводжувала у справах. Нехай Божа благодать ніжним покривалом окутає землю, а мир, добро і любов завітають у кожну оселю!
 
З професійним святом! Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.12.2018
     Шановні колеги!

    Прийміть найщиріші вітання з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня працівників архівних установ!
   Архіви стоять на грані часів – минулого, сьогодення і майбутнього. Вони наповнені особливою атмосферою, в якій оживають самі значущі імена і події. На архівістів покладена надзвичайно важлива і почесна місія – виявлення та збереження зафіксованої в документах нашої історичної пам'яті. Нинішня складна суспільна життєдіяльність, зростаючий інтерес до свого минулого, пошук і спрага правди піднесли архівознавство на особливий рівень значимості та ваги.
    У переддень свята від усієї душі бажаємо вам творчих успіхів, щастя, благополуччя і всього самого доброго! Нехай труднощі, що зустрічаються на вашому шляху, будуть завжди легко переборні. Міцного здоров’я вам, душевного тепла та святкового настрою!
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>